Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
311,98 TL 155,99 TL
Metre Fiyatı
399,98 TL 199,99 TL
Metre Fiyatı
399,98 TL 199,99 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
701,96 TL 350,98 TL
Adet Fiyatı
899,96 TL 449,98 TL
Adet Fiyatı
899,96 TL 449,98 TL
Adet Fiyatı
1.299,98 TL 649,99 TL
Gösterilen: 1 ile 33 arası, toplam: 33 (1 Sayfa)

Fon perde modelleri ile evin her odasında ayrı bir ahenk ile dekorasyonu üst düzey başarıya götürmeye ne dersiniz?

Ev dekorasyon uygulamalarında iç mimarların ve ev sahiplerinin büyük titizlikle yer verdiği fon perde kullanımı baştan sona ince detaylara sahip bir işlemdir. Doğru fon perde seçimi yapmak için; “fon perde nedir? Özellikleri nelerdir? Hangi kumaş fon perde için daha uygundur ya da fon perde hangi odalarda ne renkte kullanılırsa daha başarılı sonuçlar elde edilir?” gibi pek çok sorunun cevabını bilmek gereklidir…

Ev dekorasyonu denince akla gelen eşyalar arasında perde ilk sırada yer almaktadır. Stor perde, tül perde ve zebra perde gibi pek çok seçenek de bu şekilde gözler önüne serilir.

İşte bu seçenekler arasında, tasarıma odaklı olması ve evin dekorasyonunu tamamlaması nedeni ile fon perdeler ilk dikkat çekenler arasında yer alıyor.

Evin tasarımını tamamlaması, her türlü renk ve boyutta olabilmesi de, fon perde modellerini tercih edilebilir hale getiriyor. Peki, bu kadar önemli olan fon perde ne demektir?

Fon Perde Ne Demek?

Fon perde; genellikle saten kumaşlardan yapılan, pek çok farklı kumaşın da kullanılabildiği, perde takımını tamamlayan, dikey asılan, evin içini asla göstermeyen ve evin uyumlu bir hale gelmesini sağlayan perde çeşididir.

Talep edilen her türde tasarlanabilmesi ve mekana her şekilde uyum sağlaması da fon perdelerin tercih edilebilirliğini doğal olarak yükseltiyor. İşte bu nedenle fon perde modelleri çok fazla önem arz etmektedir.

Fon Perde Çeşitleri Nelerdir?

Fon perde çeşitleri arasında seçim yaparak dekorasyonda değişikliğe gitmek ilk adımınız olabilir… Burada en dikkat edilmesi gereken en trend fon perde modelleri arasında doğru tercihi yapmaktır.

Fonların özellikleri ve kullanım alanları dikkat alındığında her yıl farklı fon çeşitlerinin ön plana çıktığını söylemek yerinde olacaktır.

Siz de ihtiyacınıza en uygun fon seçimini yaparken aynı zamanda yaşam alanınıza en uygun tasarım parçasını seçmelisiniz…

1- Kumaş Fon Perde Modelleri

Fonların en sık kullanılan çeşidi elbette kumaştan üretilen perde modelleridir. Özellikle son yıllarda renkli yaşam alanları için büyük bir vazgeçilmez dekorasyon ürünü haline gelen fonlarda kumaş modeller en çok satan fon perde modelleri arasında ilk sırada yerini almayı başarmıştır.

Kumaş fonlar, iç mekan tasarımlarında; özellikle yer mekan uyumu konusunda hassas davranan ve en göz alıcı tasarımlardan yana olanlar için mükemmel tercih olabilir…

2- Dantelli Fon Perde Modelleri

Perde modellerine eşlik eden fonlar arasında dantelli fon seçimi de çok ciddi bir beğeni kitlesine sahiptir. Özellikle salon dekorasyonu ve yatak odası dekorasyonu için renkli seçimler yapmayı seven ev sahiplerinin büyük beğenisini kazanan perde modelleridir.

Dantelli fon perdeler, tül perdelerin üzerine geçirilen ancak tül perde dokusundan biraz daha kalın bir yapıya sahip perde modelleridir. Farklı renk seçenekleri ile satışa sunulmaktadır.

3- Blackout Perde Modelleri

Kalabalık şehirlerin kalabalığı, stresi ve ışığını evinin ötesinde bırakmak ve rahat bir uykunun tadına varmak isteyenlerin ilk tercihi blackout perdedir.

Blackout perde, özel üretim kumaş ile güneş ışığını asla içeri geçirmeyecek şekilde tasarlanan ve evinin mahremiyetine üst düzey önem verenlerin kullandığı bir perde türüdür.

Güneş ışığını geçirmemesi sebebi ile yatak odası perdesi, ofis perdesi, çalışma odası perdesi, çocuk odası perdesi olarak kullanılmaktadır. Farklı renk seçenekleri de mevcuttur.

Odaya Göre Fon Perde Modelleri

Odaya göre perde seçimi yapmak iç mekan tasarımında estetik duruş için olmazsa olmazdır. Ev sahipleri hazır fon perde modelleri ya da ucuz fon perde modelleri ile de başarılı seçimler yapabilmektedir. Fon kullanımındaki en önemli unsur; mekan ve ürün arasında model- renk uyumunu en iyi şekilde ayarlayabilmektir.

Doğru fon seçimi için öncelikle hangi oda için perde alacağınız önemlidir…. Bu odanın dekor stilinin ne olduğu, ağırlıklı hangi renkler kullanıldığı ve bu renkler ile uyumlu perde renklerinin ne olduğunu satın alma işleminden önce tasarlamanız gereklidir.

Fon almadan önce önemli bir diğer unsur hangi odaya hangi fon perde kullanılır sorusu cevabıdır… Günlük kullanıma uygun bir fon mu yoksa avangard salona mı fon alıyorsunuz bunu en başta bilip perde mekan kombininizi buna göre yapmalısınız…

Modeller çok fazla olsa da, özel olarak tasarlanabilmesi, ev hanımlarının en çok dikkatini çeken değerler arasında yer alıyor. Buna en güzel örnek de, kuşkusuz ki özel ölçü fon perde kategorisidir. Peki, özel ölçü veya hazır fon perde modelleri nelerdir?

 • Yaprak Desenli Fon Perdeler
 • Osmanlı Desenli Fon Perdeler
 • Renkli Drape Fon Perdeler
 • İtalyan Model Fon Perdeler

Yukarıdaki fon perde çeşitleri ile beraber pek çok farklı seçeneğin de olduğu bilinmelidir. Aynı zamanda fon perde modelleri 2023 yılında yukarıdaki trendler ile ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle seçenekler oldukça fazladır. Seçeneklere göre fiyatların uygunluğunu da en iyi şekilde deneyimleyebilirsiniz.

1- Salon Fon Perdeleri

Salon için perde modelleri özellikle hanımlar için büyük titizlikle seçilen dekor ürünleridir. Salon, günün en özel misafirlerine ya da en özel hissetmesi istenilen konuklara özel bir alan olduğu için dekorasyonu da bu derece özenlidir.

Salon fon modelleri için kumaş ve dantelli modelleri kullanılmaktadır. 2022’nin en trend modelleri renkli kumaş fonları olmuştur. 2023 yılı için de beklenen trend modeller yine renkli kumaş perdeler arasından çıkacağı yılın en başında belli olmuştur.

Buna göre salon fon seçimi için mutlaka salonda ağırlıklı kullanılan renk ve bu renkle uyumlu renk kombinlerinin tasarlanması, en uyumlu renklerin bir araya getirilmesi önemlidir.

Salon dekorasyonu için klasik ya da spor dekorasyon fikirleri arasında hangisinin ön planda olduğu önemlidir ve buna göre perde modeli seçilmelidir. Fon seçiminde bir diğer husus yer döşemelerinin rengi ve evin ışık alma düzeyidir.

Koyu renkli yüzeylerde koyu renkli fon kullanımı mekana karanlık bir hava katacağından dolayı bu bir dekorasyon hatası olarak karşınıza çıkabilir…

Bununla beraber salonun az ışık alması çok beğendiğiniz fon perde modellerinin sizin salonunuzda daha az beğenilecek bir formda durmasına sebep olabilir…

Bu sebeple salon fon modelleri seçilirken mutlaka salon dekorasyonu konusunda notlar alınmalı ve en uygun en doğru fon perde modeli seçilmelidir.

2- Yatak Odası Fon Perdeleri

Yatak odası için fon seçimi yapılırken, odanın kullanım amacı dikkate alınabilir… Yatak odası uyku konforu açısından perdenin öneminin büyük olduğu ve günün yorgunluğunun neredeyse tamamının atılmak istendiği alandır. Genellikle minimum seviyede eşya ile dekore edilen yatak odaları için sade düz fon perde modellerinin ağırlıklı koyu tonlarda seçmek çok daha yerinde olabilir…

Düz fon perde modelleri ile gözü yormayacak seçimler yapmak yatak odası dekorasyonu için başarılı bir adım olacaktır. Yüksek enerji veren renklerin uyku alanında yer alması renk psikolojisine göre odanızda daha yorucu bir atmosfer oluşturacaktır.

Yatak odası fon perdeleri için Perdeoutlet önerileri arasında ilk sıraları; Gri Düz Fon Perdeler, Füme Koyu Gri Düz Fon Perdeler, Siyah Düz Fon Perdeler, Fon Perde Antrasit Gri Keten, Mürdüm Rengi Fon Perdeler almaktadır.

3- Oturma Odası Fon Perdeleri

Oturma odası dekorasyonu günün en rahat hareket edilen ve sürekli enerjik olan kullanım alanıdır. Ev sahipleri için günün tüm enerjisini yansıtacak perde modelleri ön planda olmalıdır.

Oturma odası koltuk takımı ya da oturma grupları ile uyumlu fon renk kombinleri oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Oturma odası için perde seçiminde özellikle spor renkli kumaş fonlar daha isabetli seçimler oluşturacaktır.

4- Ofis İçin Fon Perde Modelleri

Ofis dekorasyonu için olmazsa olmaz unsur konsantrasyonu destekleyen bir dekorasyon çalışmasıdır. Alanda dikkati çeken en ufak unsur dekorasyon hatası olarak karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle dış dünya ile ofisin bağlantısını kesecek, dikkat dağıtmayacak en isabetli fon seçimi elbette blackout perde modeli olacaktır.

Perdeoutlet, blackout perde modelleri ile tüm Türkiye’ye oldukça kaliteli ürünlerin satışını sunmaktadır. Blackout perde kumaşındaki kalitesi ve başarılı satış referansları ile ofis perdesi alacaklar için online alışverişte en güvenilir adrestir. Blackout perde alacaklar için farklı renk seçenekleri de mevcuttur.

5- Özel Kullanıma Uygun Fon Perde Modelleri

Fon perdeler, sadece evlerde ya da ofislerde değil; okullarda, tiyatro ya da sinema salonları gibi sosyal alanlarda da kullanılabilmektedir. Işık istenmeyen ortamların tümünde fon kullanılmaktadır.

Perdeoutlet, tüm Türkiye’de özel ölçü fon perde seçeneği ile aradığınız ölçüye uygun en uygun modeli almanız konusunda kaliteli hizmet sunmaktadır.

Perdeoutlet Fon Perde Renkleri

Fon perde kullanımı yaşam alanlarına renk katmak için ön plana çıkmaktadır. Neredeyse her renk ve modele sahip Perdeoutlet fonları ile evleriniz için en modern perdeleri seçebilmeniz mümkündür. İşte Perdeoutlet’in en çok beğenilen fon perde renkleri!

 • Gri Düz Fon Perdeler
 • Füme Koyu Gri Düz Fon Perdeler
 • Mavi Düz Fon Perdeler
 • Siyah Düz Fon Perdeler
 • Mint Yeşili Düz Fon Perdeler
 • Fon Perde Antrasit Gri Keten
 • Sütlü Kahve Fon Perdeler
 • Bordo Fon Perdeler
 • Bej Rengi Fon Perdeler
 • İndigo Mavisi Fon Perdeler
 • Mürdüm Rengi Fon Perdeler
 • Pudra Rengi Fon Perdeler
 • Hardal Rengi Fon Perdeler
 • Gül Kurusu Fon Perdeler
 • Vizon Keten Fon Perdeler

Fon Perde Aksesuarları

Fon perde şıklığını tamamlayan aksesuarlar :

1- Renso

2- Braçol

Fon perdeler için aksesuarlar tasarım tamamlayıcısıdır. Perdenin şıklığını mekan ile kombinleyen parçadır. Renso, fon perdeyi duvara sabitleyen perde aksesuarıdır. Braçol ise, perdenin kanatlarını tutan ve ortadan sarkıt şeklinde de modellere sahip olan perde aksesuarlarıdır.

Fon Perde Fiyatları

Hayalini kurduğunuz, tasarım odaklı ve bir o kadar şık fon perdeler ile perde takımınızın bir uyum içerisinde olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için seçenekler arasında yer alan fon perdelerin tamamı, online satış mağazalarında oldukça uygun fiyatlıdır.

Sizler de fiziksel mağazalar yerine, online perde mağazalarını tercih ederek, fon perde fiyatları noktasında gerekli olan avantajları elde edebilirsiniz.

Perde Outlet , sizlere her daim en iyi seçenekleri, en uygun fiyatlara sunmaktadır. Bu nedenle fon perde tercihlerinizi, Perde Outlet üzerinden yapabilirsiniz. Kategorimiz içerisinde beğendiğiniz ürünü Sepete Ekle diyerek satın alabilirsiniz.

Gelişen tasarım fikirleri kullanılan ürün ve aksesuarların da gelişmesine ortam hazırlamıştır. Fon perde modelleri de her geçen gün değişen tasarımları ve özellikleri ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Şık görünümleri ile kullanıldığı ortamın kalitesinin artmasında etkili bir malzemedir. Bunun yanında etkin bir kullanım sunması da bu perde modellerinin tercih edilmesinde etkili oluyor.

Perdeoutlet fon perde fiyatları her bütçeye uygundur. Ucuz fon perde arayanlar için uygun fiyatlı modeller mevcuttur. Bunun yanı sıra şık ve lüks mekanlarda tercih edilecek en modern fon perdeler için de fiyatlar metrekaresi 119,99 TL den başlamaktadır.

Fon perde fiyatlarına etki eden unsurlar perde ölçüsü ve seçilen model metrekare fiyatıdır. Eviniz için alacağınız fon perdenin ölçüsünün doğru alınması fiyat belirlemede oldukça önemlidir.

Satın almak istediğiniz fon perde modelini seçtikten sonra perde ölçüleri alanında istediğiniz ölçüleri girdiğiniz Perdeoutlet alışveriş sistemi fiyat hesaplaması yaparak size alışveriş tutarınız hakkında kargo hariç ve dahil fiyatları sunacaktır.

Fon Perdelik Kumaş Özellikleri

Fon perdelik kumaş özellikleri başında; tamamen iç mekanın dışarıdan görünmesini engelleyecek şekilde iç mekan ile de renk uyumlu bir tasarım ürünü olması gelir. Peki fon perde hangi kumaştan yapılır?

Fon perdeler için ağırlıklı olarak saten, organze keten, pamuk ya da astarlık kumaş tercih edilir. Burada asıl önemli olan bu kumaşların kullanımı yanı sıra ütü istemeyen kumaşlardan fon perde dikilmesidir.

Fon kumaşı dikim sonrasında dökümlü durabilen özelliğe sahiptir. Hangi alan için kullanılırsa kullanılsın temelde alanı daha farklı ve renkli bir hava katmak için kullanılır.

1- Fon Perde Işık Geçirir mi?

Fon perdenin esas kullanım amacı alana ışık girmesini engellemektir. Son dönemlerde her ne kadar dekoratif bir dokunuşun vazgeçilmezi olarak seçilse de, eski yıllarda doğrudan eşyaların ışık sebebi ile solmasını engellemek ve eve gelen ışığı kesmek için fon kullanılırdı. Özellikle yatak odası perdesi olarak kullanılmasındaki sebep de ışık geçirmeme özelliğidir.

2- Tek Taraflı Fon Perde Olur mu?

Tek taraflı fon perde tarifi kumaş perdeler için kullanılmaktadır. Fon kumaşındaki desenler ve doku ters ve düz yüz şeklinde olabilmektedir. Bazı fon kumaşlarında bu doku ve renk dalgalanmasından kaynaklı çift taraflı kullanım mümkün değildir. Bu nedenler tek taraflı fon perde olarak kullanılmaktadırlar.

Fon Perde Kumaşı Nerelerde Kullanılır? Fon Perdeden Ne Yapılır?

Fon perde kumaşı oldukça kaliteli ve kalın dokuludur. Kumaş modellerindeki kalite ve şık duruş fon perde olmasının yanı sıra farklı alanlarda da kullanılmasını sağlamaktadır.

Fon kumaşı, perde dışında döşemelik kumaş, minder ve kırlent kumaşı olarak da kullanılmaktadır. Bu şekilde kullanımı oldukça farklı dekoratif çalışmaların da ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

1- Fon Perde Hangi Odaya Takılır?

Fon perde kullanımı trend dekorasyon çalışmaları dışında tamamen estetik duruşa önem verenlerin tercihidir. Şık ve modern salon dekorasyonu ya da yatak odası dekorasyonu için fon perde kullanımı oldukça yaygındır. Şık ev dekorasyonlarında gözlerin en çok aradığı dekoratif dokunuş fon perde olarak karşımıza çıkmaktadır.

2- Salonda Fon Perde Olmalı mı?

Salonda fon perde olmak zorundadır şeklinde bir açıklama yapmak dekorasyon açısından net bir doğru sayılmaz… Dekorasyon çalışmaları yıllara göre farklı tercihleri ön plana çıkarmaktadır. Sade ev dekorasyonu sevenler için bu trendler minimalist çizginin dışında da kalabilir…

 Bu nedenle her salonda fon perde kullanılır ya da mutlaka fon perde olmalıdır demek de eksik ya da hatalı olabilir. Hatta dekorasyonda yapılan hatalar konusunda yanlış tercihlerin de sebebi genel trend fon seçimlerini her yaşam alanına uygulamaya çalışmaktan geçmektedir.

Fon Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Fon Perde Nasıl Alınmalı?

Fon perde alırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır… Bunlar:

1- Fon perde kumaşı seçimi dikkatli yapılmalıdır. Ütü istemeyen kumaş tercih edilmelidir.

2- Fon perde modeli evinizin genel dekorasyonu ile uyumlu olmalıdır. Klasik bir ev dekorasyonuna spor fon perde, spor ev dekorasyonu için de klasik model bir fon seçimi hatalı olacaktır.

3- Fon perdeyi tek kanat mı iki kanat mı olacak en başta belirlemek lazımdır. Tek kanat ya da çift kanat fon alırken camın büyüklüğüne göre alım yapmak gereklidir. Fon perdenin ölçüsünün doğru alınması gereklidir.

4- Fon perde renginin yüzey rengi ve odaya uygun kombinlenebilecek renk olması önemlidir. Göze her güzel gelen fon renginin her evde güzel duracağı gibi yanlış bir kanı ile karar verilmemelidir.

Fon Perdeler Hakkında En Sık Sorulan Sorular

Fon perde kullanımı konusunda pek çok tavsiye verilmektedir. Ancak her tavsiye her kumaş türü için uygun olmayabilir. Bu nedenle fon perde kullanım talimatı ya da genel kullanım şartları konusunda mutlaka bilgi edinilmelidir. İşte fon perdeler hakkında en çok merak edilen konular!

1- Fon Perde Makineye Atılır mı?

Fon perde makinede yıkanır. Ancak makinede fon perde dışında başka yıkanacak çamaşır olmamalıdır. Sadece fon yıkanmalıdır.

2- Fon Perde Nasıl Yıkanır?

Fon perde kumaşı hassas bir yıkama gerektirmektedir. 30 derece perde programında sıkma yapılmadan yıkanması kumaşın kırışmadan temizlenmesini sağlar.

3- Fon Perde Ne Sıklıkla Yıkanır?

Pilesiz fon perdeler dokularında az toz barındıracaktır. Bu şekilde 3-6 aylık aralıklarda fon perde yıkaması uygun ve yeterli olacaktır. Ancak evin yoğun kullanım durumu söz konusu ise pileli fonlarda 2-4 aylık yıkamalar söz konusu olabilmektedir.

4- Fon Perde Hangi Devirde Yıkanır?

Fon perde kumaşı hassas ve kalın bir dokuya sahiptir. Bu nedenle kumaşı kırıştırmayacak en hassas sıcaklık olan 30 derecelik ısıda yıkanması uygundur.

5- Fon Perde Yıkarken Yumuşatıcı Kullanılır mı?

Fon kumaşı dokusu yumuşatıcı kullanımına çok uygun değildir. Kumaşın solması ya da dokuda dalgalanmalar söz konusu olabilir. Bu nedenle fonlar yıkanırken yumuşatıcı kullanmamak daha uygun olacaktır.

6- Fon Perde Nasıl Takılır?

Fon perde modelleri iki yüzlü kullanıma uygun olsa da fonun kornişe takılma yönü perde düğmesinin dikim yönüne göredir. Kumaşın düğmeler için katlandığı dikiş yönü korniş ile duvar arasına denk gelmelidir. Kanatlı fonlarda ise iki perdenin orta noktasına denk gelen parçaların aynı yöne getirilmesi gereklidir.

7- Fon Perde Braçol Nasıl Takılır?

Braçol, perdenin iki kanadına ortalanarak ikisi de aynı hizada olacak şekilde takılmalıdır. Öncelikle iki perde için de aynı hizada ölçü alınır ve duvar işaretlenir. Alınan braçol modeli duvara monte edilir ve braçola perde geçirildikten fon kanatları pencerenin iki yanına sabitlenerek açılır.

Tabi braçol modellerine göre de bu işlem değişebilmektedir. Modern braçollar arasında iki fon kanadını ayrı ayrı kenetleyen halat ya da mıknatıslı braçol modelleri de vardır.

-