Metrekare Fiyatı
179,98 TL 89,99 TL
Metre Fiyatı
239,98 TL 119,99 TL
Metre Fiyatı
119,98 TL 59,99 TL
Metrekare Fiyatı
239,98 TL 119,99 TL
Metre Fiyatı
167,98 TL 83,99 TL
Metre Fiyatı
239,98 TL 119,99 TL
Metrekare Fiyatı
179,98 TL 89,99 TL
Metre Fiyatı
239,98 TL 119,99 TL
Metre Fiyatı
119,98 TL 59,99 TL
Metre Fiyatı
239,98 TL 119,99 TL
Metre Fiyatı
139,98 TL 69,99 TL
Metre Fiyatı
239,98 TL 119,99 TL
Metre Fiyatı
239,98 TL 119,99 TL
Metre Fiyatı
151,98 TL 75,99 TL
Metrekare Fiyatı
239,98 TL 119,99 TL
Metrekare Fiyatı
319,98 TL 159,99 TL
Metre Fiyatı
119,98 TL 59,99 TL
Metrekare Fiyatı
319,98 TL 159,99 TL
Metre Fiyatı
239,98 TL 119,99 TL
Metre Fiyatı
119,98 TL 59,99 TL
Metrekare Fiyatı
379,98 TL 189,99 TL
Metrekare Fiyatı
379,98 TL 189,99 TL
Metrekare Fiyatı
239,98 TL 119,99 TL
Metrekare Fiyatı
379,98 TL 189,99 TL
Metrekare Fiyatı
299,98 TL 149,99 TL
Metre Fiyatı
239,98 TL 119,99 TL
Metre Fiyatı
319,98 TL 159,99 TL
Gösterilen: 1 ile 27 arası, toplam: 27 (1 Sayfa)

Salon İçin Perde Modelleri 2022

Salon için perde modelleri ile evinizin havasını baştan sona değiştirmeye hazır olun! İşte en son çıkan perde modelleri ve fiyatları!

Salon için perde modelleri her eve dekorasyonda hayat veren en önemli dokunuştur. Alanı baştan aşağıya ferahlatan, geniş gösteren ve ev içinde konfor sağlayan etkenlerdendir. Bu sebeple salon icin perde modelleri seçimi oldukça önemlidir.

Modern perde modelleri ile salonlar için en şık dekorasyonu uygulamak çok daha kolaydır. Tek yapmanız gereken ev dekorasyon stilinize uygun perde modelini seçmektir. Bu noktada hangi perde modelinin hangi salon dekorasyonlarında daha iyi kullanılabileceğini bilmek çok daha faydalı olacaktır.

1- Salon İçin Tül Perde Modelleri

Salon dekorasyonunda en önemli seçim kesinlikle perdedir. Salon perdesi seçimi alanda ferahlık ve genişlik algısını en iyi yansıtan unsurdur. Perdenin pile oranı, kullanılan kumaş türü perde uzunluğu ve ölçüleri kullanılan perde modeli baştan sona bir bütün olarak incelenmelidir.

Her perde modeli kendine has dikiş stili ile dikkat çekmektedir. Ancak perdenin salon dekorasyonu ile bütünleşmesi ancak doğru seçimlerden geçer. Klasik ev dekorasyonu için en çok tercih edilen salon perdesi elbette tül perdedir. Özellikle Fransız tül perde her evde karşımıza çıkabilecek salon perdesidir.

Salon için perde modelleri camın boyuna göre belirlenmektedir. Balkonlu salon perde modelleri ya da salon için kısa tül perde modelleri gibi salon şekline uygun seçimler de yapılabilmektedir. Camın şekli ya da balkon kapısına uygun şekilde tül perde ölçüsü kullanmak çok daha tamamlayıcı olmaktadır.

2- Salon İçin Zebra Perde Modelleri

Zebra perde modelleri salon için tercih edilen bir diğer perde türüdür. Zebra perdelerin salon dekorasyonu için özellikle sade şıklık arayanlarda etki bıraktığı açıktır. Kolay kullanımı ve basit temizliği ile tül perdelerdeki kadar uğraş gerektirmemesi zebra perdeleri çok daha cazip kılmıştır.

Salon perdesi en çok kullanılan alanda kullanıldığı için perdenin hem şık hem de kullanışlı olması şarttır. Bu sebeple istediğiniz salon mobilyası ile bütünleşebilen, istediğiniz renk ve desende zebra stor perde bulmanız da mümkündür.

3- Salon İçin Fon Perde Modelleri

Salon dekorasyonu için bir diğer önemli dokunuş elbette fon perde seçimidir. Fon perdeler özellikle modern perde seçimleri için en çok ön plana çıkan ürünler olmuştur.

2021 salon için fon perde modelleri özellikle; gri, lacivert, füme, mint ya da petrol gibi renklerde ön plana çıkmıştır. 2022 yılında da yine aynı renklerin büyük bir talep göreceği açıktır.

Düz fon perde modelleri modern ve şık salon dekorasyonlarında kendisini en çok gösteren perde modeli olmuştur.

Salon için fon perde modelleri iki ayrı düz perde ya da kanat fon perde şeklinde kullanıldı. Aksesuarları ile de salonun havasını değiştirmede büyük etkisi olan fon perdenin neredeyse her rengi mevcuttur.

4- Salon İçin Stor Perde Modelleri

Salon icin stor perde modelleri özellikle klasik güneşlik kullanmak istemeyenlerin en büyük favorisidir. Güneşlik kullananların en büyük korkusu perdeyi temizledikten sonra ütülemesidir.

Klasik güneşlik perdesinin yıkaması oldukça basit olsa da kumaşı gereği ütülemeden takmak pek mümkün değildir. Bu da çoğu zaman ev hanımları için sıkıcı bir hal almaktadır. İşte bu sebeple salon icin stor perde modelleri kurtarıcı niteliğindedir.

Stor perde modelleri salon için sadece güneşlik maksadı ile kullanılmaz. İpli mekanizması sayesinde günlük perde olarak da çok sık kullanılmaktadır. İstenilen ölçüde her cama uygun şekilde hazırlanan stor perdeler salonlarda büyük kolaylık sağlamaktadır.

5- Salon İçin İp Perde Modelleri

En son çıkan perde modelleri arasında ip perdeler oldukça ilgi görmektedir. İp perdeler özellikle salon dekorasyonunda ışıl ışıl spor ve şık bir görüntüye imza atmaktadır. Çok daha modern ve spor tarzlar için kullanımı uygundur.

Salon için ip perde modelleri kornişe bir mekanizma yardımı ile takılmaktadır. Monte edildikten sonra iplerin yerinden çıkması söz konusu değildir. Çok sık şekilde tepeden birleşen ipler tıpkı tül perde gibi şık bir görünüm sunmaktadır. Ancak yıkama ve temizlik konusunda çok daha basit işlem görmektedir.

6- Salon İçin Rustik Perde Modelleri

Salon dekorasyonunda kendi tarzını yansıtmak isteyen ve farklılıktan yana olanlar için en modern perde rustik perde modelleridir. Salon için rustik perde kullanımı klasik salonlar için değil ağırlıklı modern ve spor salonlar için uygundur.

Salon için rustik perde modelleri hem tül hem de fon perde için kullanılmaktadır. İstenilen her ölçüde hazırlanabilmektedir. Özellikle perde takma sıkıntısı çekenler için çok pratik şekilde takıldığını söylemekte fayda vardır.

7- Büyük Camlı Salon İçin Tül Perde Modelleri

Büyük camlı salon için tül perde modelleri seçilirken camın ölçüsü dikkate alınarak seçim yapılmaktadır. Bu gibi durumlarda ağırlıklı olarak kruvaze perde modeli tavsiye edilmektedir.

Kruvaze perde modelleri ile salon camı ne kadar büyük olsa da iki eşit parçaya bölüneceği için odaya çok daha geniş ve ferah mekan algısı katacaktır. Üstelik kruvaze perde camı boydan boya kapladığı için kenarlarda açık kalan kısım kalmaz. Bu da perdenin camla arasında görüntü kirliliği oluşturmasını engeller.

Salon İçin Perde Modelleri ve Fiyatları

Salon için perde modelleri seçilirken bakılan diğer etken elbette fiyattır. Salon perde fiyatları her ne kadar değişse de salon dekorasyonu için perde çok önemli olduğu için genelde ikinci plana atılan fiyat kısmı olmaktadır.

Salon perde modelleri fiyatları seçilen modele, pile oranına, kumaş türüne, cam ölçüsüne göre değişmektedir. Bazı salonlarda camlar çok büyük, bazıların küçük bazı salonlar da ise iki ayrı camdan söz etmek mümkündür. Hatta balkonlu salon perdeleri de işin içine girdiğinde perde fiyatları biraz daha artmaktadır.

Bu nedenle öncelikle salon perdesi için doğru seçimi yapmak ve sonrasında fiyat araştırması yapmak gereklidir. Fiyata göre belirlenen perde ev dekorasyonunuz için yanlış seçim olduğu gibi, uzun vadeli kullanımlarda istemediğiniz bir yaşam alanına eşlik etmenize sebep olacaktır.

Perde modelleri farklı alanlar için farklı isimlerde zikredilse de salon için tercih edilen perde modelleri dendiğinde akla en şık modeller geliyor. Bu perde modelleri ister zebra stor perde isterse fon perde olsun fark etmiyor. Tüm kategorilerde yer alan en şık, en zarif perde modelleri salonların istenilen havaya ulaşması için tercih ediliyor.