Kategoriler
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)

Perde Aksesuarları

Perde aksesuarları, ev dekorasyonu için perdeye eşlik eden en ince dokunuşlardır. Perdenin kullanışlı hale gelmesine yardımcı aksesuarlar nelerdir ne işe yararlar?

Perde aksesuarları olarak bilinen; rensolar, L ayaklar ya da zincirler perdenin kullanımı için büyük kolaylık sağlayan aparatlardır. Bunlar yapımında kullanılan malzeme ya da fiyat bakımından farklılık göstermektedirler.

Perde Aksesuarları Fiyatları

Perde aksesuarları fiyatları noktasında belirleyici olan adet ve hangi malzemenin alınacağıdır. Rensoların ortalama fiyatı 11 TL den başlarken, L ayaklar 11.99 ve stor mekanizması zinciri de 11.99 TL den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Perde Aksesuarları Yapımı

Perde aksesuarı yapımı için kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Burada fiyat araştırması yaparken fiyatın uygun olması malzemenin kaliteli olduğu anlamına gelmeyecektir. Aksesuarların güvenilir perdecilerden alınması önemlidir. Bu noktada Perde aksesuarları İstanbul ve diğer illerden talep edildiğinde perdeoutlet.com üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Perde Aksesuarları Nasıl Takılır?

Perde aksesuarları alındıktan sonra montaj kısmı düşündürür. Ancak bu montaj işlemi oldukça basit ve kendi başınıza da yapabileceğiniz türde pratik işlemlerdir.

Stor perde ayağı L ayak duvara monte edilir ve perde mekanizması bu ayağa sabitlenir. Perde zinciri stor kumaşının açılıp kapanabilmesi için yardımcıdır. İleri geri hareket ettirilerek perdenin kullanılmasında gereklidir. 

Stor perde mekanizması ve zinciri hassas yapısı gereği dikkatli kullanılmalıdır. Rensolar perde kanatlarının duvara sabitlenmesi ve camdaki tül perdenin daha net görünmesi için kullanılmaktadır. Rensolar perdenin boyuna göre ölçü alınarak duvara sabitlenir.

Bir odanın tasarımsal bütünlüğü kullanılan perde modelleri ile tamamlanmaktadır. Tercih edilen perdeler odanın şekline, mobilyalara ve aksesuarlara göre seçilmektedir. Peki ya perde aksesuarları? Perde aksesuarları bir perdenin daha şık, daha gösterişli kimi zamansa daha modern olmasında etkilidir. Bu aksesuarlar özellikle fon perdelerde sıklıkla kullanılmaktadır.