Kategoriler
İndirim
Metrekare
1.099,98 TL 549,99 TL
İndirim
Metrekare
1.099,98 TL 549,99 TL
İndirim
Metrekare
1.099,98 TL 549,99 TL
İndirim
Metrekare Fiyatı
1.099,98 TL 549,99 TL
İndirim
Metrekare Fiyatı
1.099,98 TL 549,99 TL
İndirim
Metrekare Fiyatı
1.099,98 TL 549,99 TL
İndirim
Metrekare
1.099,98 TL 549,99 TL
İndirim
Metrekare
1.099,98 TL 549,99 TL
İndirim
Metrekare Fiyatı
1.099,98 TL 549,99 TL
İndirim
Metrekare
1.099,98 TL 549,99 TL
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)

Plise perde son yılların en trend iç mekân perdelerinden bir tanesidir. Genellikle güneş ışığının daha kontrollü bir şekilde iç mekanlara girmesini sağlar.

Modern görünümleri ile dikkat çeken plise perde modelleri ilk üretildiklerinde cam balkonlarda tercih edilmekteydi. Ancak dekorasyonların daha zenginleşmesi ve farklı perdelerin iç mekânlarda kullanılmaya başlanmasıyla, bu perdeleri olan ilgi yoğunlaştı. Artık hemen hemen her dekorasyonda bu eşsiz tasarıma sahip perdeleri görmek mümkündür.

Plise Perde Modelleri Nelerdir?

Bir diğer adı cam balkon perdesi olan bu tasarımlar, kiri ve nemi bünyesinde tutmamaktadır. Çeşitli pek çok kumaştan yapılan perdeler, çoğunlukla polyester kumaş tercih edilerek üretilmektedir. Polyester kumaşın tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri, temizliğinin daha kolay olmasıdır.

Yeni sezonda kategori içerisinde farklı renk tonlarında plise model perdeler bulmak mümkündür. Özellikle kum beji, siyah, beyaz ve gri tonlarda olan plise model perdeler her dekorasyona uyum sağlamaktadır. Siz de genel dekorasyonunuzu göz önünde bulundurarak tercih edeceğiniz renkteki perdelerle, evlerinizde daha hoş ve modern bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Plise Perde Özellikleri Nasıldır?

Kat kat yapısı ile farklı bir görünüme sahip olan bu perde modeli, akordiyonu ya da yelpazeyi anımsatmaktadır. Bu yönüyle de oldukça modern ve dikkat çekici bir perde modeli olmaktadır.

Avantajlı özellikleri ile öne çıkan plise model perdeler genel olarak birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle cam balkon gibi alanlarda tercih edilmektedirler. Ancak son yıllarda hastaneler, restoranlar, kış bahçeleri, oteller, restoranlar ve kamu binaları gibi yerlerde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Perde tasarımının kullanım alanının genişliği, sahip olduğu özellikler ve avantajlardan gelmektedir. İşte, bu perdenin tercih edilmesini kolaylaştıran özellikleri ve avantajları şu şekildedir;

 • Oldukça dekoratif bir görünüme sahiptir.
 • Mekanizması sayesinde alev almayan bir yapıdadır.
 • Kullanımı oldukça basittir ve birçok fonksiyonu vardır.
 • Enerji tasarrufu sağlar.
 • Isı ve ışık yalıtımı sunar.
 • Büyük camlarda veya balkonlarda istenilen tam mahremiyeti sağlar.
 • Temizlik açısından pratiklik sunar.
 • Farklı kumaş ve renk seçenekleri vardır.
 • Bu perdenin bazı modelleri tül veya güneşlik olarak da kullanılmaktadır.

Perde Outlet Plise Perde Fiyatları Nedir?

Ev dekorasyonlarının kurtarıcı parçalarından biri olan plise perde metrekare fiyatı farklı etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Perdenin kalitesi, kumaşı ve boyutu fiyatı üzerinde etkilidir. Ancak uzun yıllar kaliteli bir şekilde dayanıklılık gösteren bu perdelerin, bütçe dostu bir perde modeli olduğu söylenebilir.

Perde Outlet üzerinden farklı renklere sahip olan plise model perde tasarımlarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaçlarınıza uygun şekilde en, boy ve pile oranı gibi seçenekleri de tercih ederek, fiyat konusunda net bir bilgi alabilirsiniz.

Plise Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Plise model perdelerin montajı oldukça kolaydır. Tamamen kullanılacak alana göre vidalama veya yapıştırma yöntemi kullanılmaktadır. İki yöntem de birbirinden yapılış şekline bağlı olarak ayrılmaktadır.

Yapıştırma işleminde perdenin monte edileceği yerin düzgün bir şekilde temizlenmesi ve ilgili parçalar kuruduktan sonra yapıştırma işleminin gerçekleşmesi gerekir. Vidalama yönteminde ise perde vidalar yardımıyla cam veya pencere profiline doğru bir şekilde sabitlenmelidir.

Plise Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Plise ev perdesi kullanmaya karar verdiğinizde doğru bir şekilde ölçü almamız gerekmektedir. Çünkü ölçü alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ederek bir ölçü aldığınızda; daha hoş duran ve güzel görünen alanlara sahip olabilirsiniz.

Perdeyi kullanacağınız yapı PVC kaplama mı, cam balkon mu ya da ahşap kaplı bir pencere mi öncelikle bu konuya bir açıklık getirilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise ölçü alımı için gerçekleşecek işlemler şöyledir;

 • Ahşap ve PVC Kaplamalar

İlk olarak camın arka kısmının ölçülmesi gerekir. Daha sonra camın başlangıç ve bitiş noktaları ölçülerek, ölçü belirlendiği gibi yazılır. Ardından pencerenin yüksekliği ölçülür. Burada camın başladığı en üst nokta ile en alt ölçüsü alınıp uzunluk belirlenmelidir.

 • Cam Balkon

Öncelikle sabit cam panel ile ölçü alımı yapılmalıdır. Sabit cam panelin başladığı nokta ve bitiş noktası arasındaki ölçü belirlenmelidir. Daha sonra ise 2,5 cm belirlenen ölçüden çıkarılmalı ve bu doğrultuda elde edilen ölçü kaydedilmelidir.

Sabit cam panelinin ölçüsü alındıktan sonra diğer panellerinde ölçü alımına başlanmalıdır. Diğer panellerin ölçüsü de sabit cam panelindeki gibi alınmalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Dekorasyonların sevilen parçalarından biri olan plise perde modelleri ile ilgili farklı konular merak edilmektedir. İşte bu dekorasyon ürünü hakkındaki en sık sorulan sorular;

1 – Plise Perde Kullanışlı mı?

İç mekânların modern perdelerinden biri olan bu modeller pratik kullanımları ile dikkat çekmektedir. Rahat bir şekilde kullanım sunmaları ve avantajları, plise model perdelere olan ilgiyi artırmaktadır.

2 – Plise Perde İçeriyi Gösterir mi?

Katlamalı yapıya sahip olan bu perde modeli, tam bir mahremiyet sunmaktadır. Yani gün içerisinde dışarıdan bakıldığında herhangi bir şekilde iç mekanları göstermemektedir.

3 – Plise Perde Pimapene Takılır mı?

Yapıştırmalı veya vidalı olarak montajı yapılan plise model perdelerin, pimapene takılması mümkündür. Bu perdeler, hemen hemen her türlü pencere sistemi üzerinde uygulanabilir bir yapıya sahiptir.

4 – Plise Perde Güneşi Engeller mi?

Farklı kumaşlardan üretilen perdeler güneş ışığını belirli ölçülerde filtrelemektedir. Plise model perdeler ise güneş ışığını %90 oranında engelleyerek tam bir filtreleme sunmaktadır.

5 – Plise Perde Silinir mi?

Alüminyum profilden oluşan perdelerde, paslanma gibi bir durum görülmemektedir. Bu perde modellerinde de böyle bir durum söz konusu olduğu için, temizlik işlemi konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak çok sert çözeltili temizleyiciler ve çamaşır suyu gibi temizlik malzemelerinden uzak durulması gerekmektedir.