Mutfak Zebra Stor Perde Nasıl Seçilir? 2 Adımda Perde Seçimi Püf Noktaları

Mutfak zebra stor perde nasıl seçilir nelere dikkat edilir biliyor musunuz? İşte mutfak için zebra stor perde seçerken dikkat edilmesi gerekenler!

Zebra perdeler, normal standart stor perde olarak tabi edilen perdelerin daha gelişmiş şeklidir. Evin çeşitli bölümlerinde farklı tarzlarda göz zevki ve kullanım kolaylığı sunması adına birden çok zebra perdeler tasarlanmıştır. Mutfak zebra stor perde de bunlardan bir tanesidir.

Modern olmasının yanı sıra kullanımındaki kolaylığı ve ekstra avantajları bulunmaktadır. Bu artı değerler de onu diğer perde çeşitlerinden ayırarak üst seviyelere çıkarmaktadır.

Mutfakta oluşabilecek yemek, yağ ve su lekelerine karşı kendi kendini temizleyen havalandıran perdeler bile bulunmaktadır.

Teknoloji ilerledikçe eşyaların da kalitesinde pek çok ilerlemeler oluşmaktadır. Bu doğrultuda insan yaşamını kolaylaştıracak, zamandan tasarrufu sağlayacak ve temizlik açısından kolaylık sağlayacak perdeler üretildi.

Mutfak zebra stor perde seçenekleri arasından kadınlar bu özellikleri bilerek seçim yapmaktadır.

Mutfak Zebra Stor Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfağınızda kullanacağınız zebra stor perdeyi temizlemede, tekrar takmada veya kullanacağınız pencere oldukça önemlidir.

Mutfaklarda oldukça sık zaman geçirilir ve pek çok kullanım alanına dikkat etmek gerekir. Özellikle karşı dairelerin yakın konumda olması ya da giriş katlarda içerisinin çok fazla görünmesi zebra perde seçimini artırmaktadır.

Ocak önünde kullanılacak bir mutfak zebra stor perde seçeneklerinde saçak olmamalıdır.
Perdenizin kumaşını seçerken şık olması kadar mümkün olduğunca temizlenmesi kolay olanlardan seçmelisiniz.
İçerisinin aydınlık kalması kadar gözükmemesini de sağlamaktadır.
Bu tarz stor perdeler tül ya da fon perdeler gibi kolaylıkla yıkanamadığını bilerek seçmek gerekir.
Perdenizi deri gibi akışkan, leke tutmayan bir kumaştan seçmelisiniz.
Aynı zamanda mutfak zebra stor perde zincirlerinde çocuk kilidi bulunması da olası kazaları engellemektedir.

1- Mutfak Zebra Stor Perde Temizliği Nasıl Olur?

Başta kadınlar olmak üzere birçok kişi ev temizliği ile zaman kaybet istemez. Bu nedenledir ki zebra stor perde, mutfakta kullanılabilecek en rahat perde türlerinden birisidir.

Aynı zamanda kullanım açısından kolaylığıyla da tercih edilmektedir. Peki, mutfak zebra stor perde temizliği nasıl olmalıdır?

Mutfakta oluşabilecek lekeleri azaltmak adına özel kimyasal maddeler edinebilirsiniz.
Bu maddelerden birisi apredir. Tezgâh ortasında veya ocak önünde yer alan perdelere bu maddeyi perde satan kişilere sürdürebilirsiniz.
Nemli bir bez sayesinde bile mutfak stor perdenizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz.
Bu tarz stor perdeler tül ya da fon perdeler gibi çamaşır makinelerinde yıkanamaz.
Perdelerinizi bir kuru temizlemeciye göndererek temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

2- Mutfak Zebra Stor Perde Avantajları Nelerdir?

Mutfağınızın sade, kullanışlı ama bir o kadar da şık durmasını sağlamak için bu tarz perdeler tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda en küçük mutfaklarda bile yer tasarrufu sağlayabilen bir kapasitesi vardır.

Ekstra uzunlukta veya genişlikte bir tül perde / fon perde kullanmak yerine mutfak zebra stor perde kullanılabilir. Böylelikle ekstra masraflardan da kaçınarak zebra perde avantajlarını değerlendirebilirsiniz.